O nás

SteamWorld

Tato stránka je zaměřená na publikování novinek ze světa Valve her a modifikací, ale i na konspirační teorie o Valve hrách. Přidat se může každý český a slovenský fanoušek her a služeb od Valve.

Samotná komunita začala vznikat už v době největší slávy skupiny HL3CZ, když se některým členům nelíbil způsob provozu skupiny a její nedostatky, které ale nejvyšší představitelé plné ignorovali. Proto dne 27. srpna roku 2011 se půlka členů od HL3CZ odtrhla a vznikla nová skupina HL & Portal Community, kterou založil Jiří Hrabák známý jako Half-LifeBlázen, společně s Janem Doležalem, známý jako ELjano.

Skupina se posléze začala rychle rozrůstat a krom novinek a článků začala pracovat i různých projektech, například mapa fanoušků Valve, čeština pro Half-Life Source nebo internetový pořad ValveMania. Proto jsme se v listopadu roku 2012 rozhodli vytvořit webové stránky, abychom se posunuli na vyšší úroveň. Po dlouhém testovaní, upravování a vyjednávání se nám dne 12. ledna roku 2013 povedlo spustit stránky pro veřejnost.

Naneštěstí, i zde došlo k rozkolu mezi zakladateli, který vyvrcholil dne 29. září 2014. Původní skupina HL & Portal Community byla zrušena, a její místo zaplnila nová skupina Steam World, jenž se skládá z některých původních členů (ELjano, Sabady, Warriosparky a Valentino).